Chcete si jít zaběhat nebo zacvičit, ale kdo vám pohlídá děti?

Milí rodiče sportující či alespoň o sportu uvažující.

V dnešních zprávách z kavárny přinášíme tip, jak vyřešit otázku: Chcete si jít zaběhat nebo zacvičit, ale kdo vám pohlídá děti?

Králík zná řešení, Králík pomůže, Králík hlídá!

Ženy na mateřské a rodičovské dovolené fyzickou aktivitu potřebují, ať už kvůli boji s těhotenskými kily, nebo pro psychickou vyrovnanost a oddech od každodenního stereotypu a mateřských povinností. Než se jim narodily děti, často sportovaly a teď jim pohyb chybí. Co si budeme nalhávat, ta hodina v parku, fitku nebo tanečním sále, je prostě jen a jen jejich a nikdo by jim neměl ten chvilkový relax brát.

Kromě pevné vůle je ale bohužel potřeba i volná chvíle, kdy někdo pohlídá děti. Často lze nalézt oporu v rodině a mezi kamarádkami, ale co když kamarádky nebo hlídací babičky jsou daleko či pracují?

Řešením, zvláště ve větších městech, může být krátkodobé hlídání v dětských herničkáchči mateřských centrech. Ne všechna zařízení pro rodiny s dětmi tuto službu nabízejí, ale většina již ano. “My jsme krátkodobé hlídání, kdy je rodič mimo kavárnu, zavedli od samotného začátku. V Praze je obvyklé, že rodiče nemají k dispozici jiné hlídání a zároveň si nemohou dovolit vlastní chůvu. Často nám svěřují děti třeba jen na hodinu či na dvě a během této doby si obstarají pochůzky, jdou si zacvičit či zaběhat do blízkého parku. O tuto službu je opravdu velký zájem,” potvrzuje Ivana, majitelka Králíka.

Co je fajn, že si po návratu ze cvičení, ještě než si vyzvednete svou ratolest, můžete v klidu v Králíkovi sníst zdravou svačinku pro doplnění energie po fyzické aktivitě.

Náš inspirativní článek se zalíbil i na běháme.cz 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.